fbpx

Zdjęcia plenerowe to wspaniały pomysł na uwiecznienie waszych uczuć w pięknej scenerii. Jest to sesja zazwyczaj bardzo przyjemna, na dużym luzie. Zdjęciom ślubnym towarzyszy zazwyczaj niewielka doza stresu i lekkie zamieszanie – całkiem normalne w tak ważnym dniu! Zdjęcia plenerowe są dużo spokojniejsze. Zazwyczaj fotograf z parą młodą już trochę się znają i wiedza, czego od siebie oczekiwać – taki zgrany zespół to przepis na piękne pamiątkowe zdjęcia.

Do plenerowych zdjęć ślubnych warto jednak solidnie się przygotować. Kilka wskazówek doświadczonego w takich sesjach fotografa pomoże wam osiągnąć zamierzony efekt.

Młoda para podczas sesji plenerowej nad wodospadem.

Jakiej pamiątki oczekujecie?

Zastanówcie się wspólnie, jakie zdjęcia plenerowe chcielibyście mieć w swoim albumie. Mogą być klasyczne lub totalnie zwariowane. Wolicie trzymać się za ręce siedząc na ławce czy stojąc do pasa w jeziorze? Wszystko zależy od tego, jakie oczekiwania ma para młoda. Zawsze doradzam, aby klienci wybierali zdjęcia zgodne ze swoim charakterem – pamiętając, że nie zawsze to, co wyglądało super w albumie u znajomych, sprawdzi się u Was! Każda para jest inna, dlatego do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie.

Plener ślubny w skansenie przy starym młynie.

Wybierzcie miejsce

Plener ślubny możemy zorganizować w zielonym parku lub na pobliskiej plaży, uwieczniając ten piękny i podniosły czas, jakim jest ślub i pierwsze miesiące wspólnej drogi. Z drugiej strony mamy mniej typowe zdjęcia – w ruinach zamków, starych fabrykach lub w stylu miejskim z graffiti w tle. Wybór miejsca jest bardzo ważny – to on determinuje to, jaki charakter będzie miała cała ślubna sesja. Jeśli macie jakieś wątpliwości co do miejsca, chętnie doradzę – mam za sobą wiele plenerów, a każdy jest zupełnie inny, tak jak różne są pary, które fotografuje.

Uśmiechnięta młoda para podczas sesji plenerowej w lesie podczas zachodu słońca.

Siły i dobry humor

Dzień zdjęć to bardzo ważny moment. Pozowanie do zdjęć przed aparatem jest zarówno bardzo przyjemne, jak i pracochłonne – dlatego dzień przed połóżcie się wcześnie spać, nie zarywajcie nocy. Na zdjęcia przybądźcie wypoczęci i w jak najlepszych nastrojach. Wszystkie emocje widać na fotografiach jak na dłoni – niech towarzyszą wam więc jak najlepsze.

Panna Młoda i Pan Młody podczas sesji plenerowej na polu podczas zachodu słońca.

Ubranie, makijaż i fryzura

Stroje podczas pleneru ślubnego są właściwie mało dyskusyjne – panna młoda zakłada suknię, pan młody natomiast wkłada garnitur. Jeśli macie dodatkowe gadżety, które ze względu na charakter zdjęć chcielibyście wykorzystać. Zabierzcie je ze sobą na plener! Pomocna może okazać się lista, aby niczego nie zapomnieć. Trampki, wianek, koc który rozłożycie na trawie – to wszystko doda indywidualnego klimatu waszej wyjątkowej sesji. Bywa, że zdjęcia plenerowe odbywają się bardzo krótko po dniu, w którym była ceremonia. Panna młoda ma wtedy szansę zabrać na plener swój bukiet ze świeżych kwiatów. Odtwórzcie w myślach waszą wymarzoną sesję i dobierzcie akcesoria. Te odpowiednio wyselekcjonowane dopełnią całości i będą idealnie komponować się na zdjęciach.

Przygotowania Panny młodej do pleneru ślubnego.

Przykładowe zdjęcia z sesji plenerowych

fotograf plener ślubny Łosice

Pozostałe poradniki