fbpx

Dzień ślubu to wasz wyjątkowy moment. Pozwólcie, że jako doświadczony fotograf ślubny opowiem, jak przygotować się do zdjęć w dniu ślubu, aby oszczędzić sobie zdenerwowania, a zyskać piękne pamiątki w postaci udanych zdjęć.
Ślub to seria niepowtarzalnych momentów. Dzień, w którym kumuluje się mnóstwo emocji:
podniosłość chwili, duma, ogromna radość ze szczyptą stresu, czy wszystko pójdzie po naszej myśli. Dla fotografa to doskonała okazja, aby uchwycić te emocje, tak różne, jedna po drugiej.

Przygotowania do ślubu u Panny Młodej. Fotografia ślubna Siedlce Łosice

Przygotowania do ślubu

To idealny czas, aby zaprosić fotografa do swojego domu. Macie ochotę na coś wyjątkowego? Jeśli chcecie przygotowywać się do ślubu w pięknym hotelu lub słonecznym ogrodzie – realizacja będzie na pewno bardzo klimatyczna. To bardzo ważny dla pracy fotografa moment, kiedy nowożeńcy oswajają się z obecnością kamery, stają się zupełnie naturalni i jednocześnie zaczynają przygotowania do tego najważniejszego dla nich momentu – złożenia przysięgi małżeńskiej.
Na tym etapie robienia zdjęć najważniejsze jest zapoznanie się fotografa i pary młodej oraz uchwycenie kilku etapów przygotowań: wykonywania makijażu, zakładania sukni ślubnej, ostatnich muśnięć ręki świadkowej, kiedy układa pannie młodej welon… To piękne i wzruszające chwile, warto zapamiętać je na długo!

Ceremonia ślubna. Fotografia ślubna Siedlce Łosice

Ceremonia

Nadeszła wyczekiwana przez wszystkich chwila – ceremonia zaślubin. Niezależnie od tego, czy odbywa się ona w kościele czy w urzędzie, rola fotografa jest bardzo ważna. Oczywiście na pierwszym planie jesteście wy – państwo młodzi, ale to fotograf uwieczni całe wydarzenie. Choć każda jest wyjątkowa, mam kilka ulubionych punktów, jeśli chodzi o ceremonię. Uwielbiam fotografować przybycie pary młodej pod kościół – niezależnie, czy przyjeżdża starym samochodem, tzw. “klasykiem”, czy konnym powozem, czy chociażby pieszo, w towarzystwie orkiestry – zawsze mija wtedy cały stres, wszyscy się uśmiechają i serdecznie witają młodych. Wspaniale fotografuje mi się też przysięgę, nakładanie obrączek i pierwszy pocałunek jako małżeństwa. To wielki punkt kulminacyjny całego wydarzenia – na pewno na długo zostanie w pamięci! Tutaj bez znaczenia jest, jak przygotowaliśmy się do zdjęć w dniu ślubu – pierwsze skrzypce grają emocje! Po wyjściu z kościoła lub urzędu, tradycyjnie sypie się na młodych kolorowe confetti, drobne monety i ryż. To piękna, i również bardzo fotogeniczna tradycja! Wykonane wtedy zdjęcia są zawsze pełne radości i uśmiechu.

Podanie tortu podczas wesela. Fotografia ślubna Siedlce Łosice

Fotograf na weselu

Po ceremonii zaślubin, już jako młode małżeństwo, udajecie się na przyjęcie weselne. Tradycyjnie fotograf towarzyszy młodym i gościom od początku uroczystości do końca oczepin. Z doświadczenia wiem, że zarówno młodzi, jak i goście są do tego czasu już doskonale obyci z występowaniem przed aparatem i zdjęcia są coraz bardziej naturalne, a przez to piękne. Doświadczony fotograf uchwyci momenty szalonej zabawy przy muzyce, ale również zwróci uwagę na te mniej oczywiste – intymne, pełne miłości spojrzenia młodych, ciche rozmowy młodej żony z babcią czy męskie pogaduchy pana młodego z przyjaciółmi. Tutaj zdecydowanie ważniejsze od przygotowania młodych i gości jest to, jak fotograf przygotował się do zdjęć w dniu ślubu. Zadaniem fotografa w trakcie zabawy jest wtopienie się w tłum, tak aby dyskretnie uchwycić najpiękniejsze momenty, nie przeszkadzając gościom w zabawie.

Zdjęcie Państwa Młodych z zimnymi ogniami na zakończenie wesela. Fotografia ślubna Siedlce Łosice

Podsumowując

Pamiętajcie, że zdjęcia ślubne to bardzo ważna pamiątka. Wspomnienia bledną, a kartki w albumie już zawsze będą przypominać Wam o tym wyjątkowym czasie. Aby jak najpełniej wykorzystać możliwości, które dają zdjęcia w dniu ślubu, warto skorzystać z tych kilku wskazówek. Zobaczycie, że zdjęcia ślubne mogą być prawdziwą przyjemnością!

Pozostałe poradniki